Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

Czynniki wywołujące migrenę

Czynniki wywołujące migrenę

Mimo wielu lat badań nad migreną jej przyczyny nadal nie są znane. Pewne jest, że migrena jest chorobą dziedziczną. Jeśli występuje w rodzinie, to ryzyko jej wystąpienia u danej osoby zwiększa się nawet trzykrotnie. Wiemy też, że nie jest chorobą naczyń krwionośnych i nie jest związana ze zmianami ciśnienia krwi. Wiele badań wskazuje na to, że za migrenę może odpowiadać nierównowaga poziomu serotoniny.

Do czynników wywołujących migrenę zaliczamy przede wszystkim stres, odwodnienie, problemy hormonalne, nieregularne posiłki, zbyt krótki lub zbyt długi sen, nadmierny wysiłek (psychiczny lub fizyczny), gwałtowne zmiany pogody, pobyt na dużych wysokościach, głód, palenie tytoniu lub zbyt intensywne światło.

U niektórych kobiet częstość napadów migreny zwiększa się bezpośrednio po ciąży, a u innych całkowicie zanika w trakcie jej trwania.
Ucisk mięśni na konkretne nerwy będące w stanie zapalnym w okolicy czołowej, skroniowej i potylicznej skutkuje pojawieniem się bólu oraz zainicjowaniem kaskady zdarzeń, które mogą prowadzić do napadu migreny.


Zarezerwuj wizytę
Call Now Button