Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

Wszystkie posty w kategorii: Leczenie migreny

Jak przeprowadzić test skroniowy?

Ból głowy wywołany przez migrenę rozpoczyna się w okolicy skroniowej i obejmuje jedną stronę głowy. Jest silny, pulsujący, a jego odczuwalność wzmaga się w trakcie aktywności fizycznej. Może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Jeśli pacjent chciałby sprawdzić, czy odczuwane dolegliwości to migrena, ten test może w tym bardzo pomóc, zanim trafi do lekarza po właściwą diagnozę. Jest on prosty i do wykonania w warunkach domowych. Na czym polega?

Test skroniowy – łatwy sposób na sprawdzenie, czy ból w skroniach jest szczególnym rodzajem migreny. Film przedstawia, w jaki sposób w czterech krokach przeprowadzić go samodzielnie (znajdź tętnice koło ucha, umieść cztery palce na tętnicy, poczuj, jak ból szybko ustępuje, a następnie powraca).

Warto wiedzieć, że napadom bólu migrenowego często towarzyszą także inne ważne przy diagnozowaniu choroby objawy, takie jak np.:

  • mdłości,
  • nudności,
  • światłowstręt,
  • nadwrażliwość na dźwięki.

Po wykonaniu testu na migrenę zachęcamy do skonsultowania tego problemu z lekarzem.


Zarezerwuj wizytę
Czytaj więcej

Dowody naukowe na skuteczność chirurgicznego leczenia migreny

Film przedstawiający dowody naukowe chirurgicznego leczenia migreny

Pacjenci z migreną reagują nadmiernie na bodźce tak zwykłe jak np.: światło, hałas, zapach. Ból głowy, mdłości zmuszają pacjentów do spędzania wielu godzin w ciszy i ciemności. Film wprowadzający do historii medycznej, przedstawiający dowody naukowe dotyczące chirurgicznego leczenia migreny. Operacyjne leczenie migreny polega na zmniejszeniu ucisku na podrażnione nerwy (odgałęzienia nerwu trójdzielnego i potylicznego większego).

Czytaj więcej
Call Now Button