Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

O zabiegu chirurgicznego leczenia migreny

Charakterystyka zabiegu

Chirurgiczne leczenie migreny zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Daje efekty trwałego uwolnienia pacjentów od bólu, a co za tym idzie odstawienia leków oraz umożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
Polega ono na zniesieniu mięśniowego ucisku na nerwy, które w stanie zapalnym są bardzo bolesne, tkliwe i odpowiadają za objawy bólowe.
Należy pamiętać, że operacja nie pomoże każdemu pacjentowi. Obszerny program diagnostyczny w szczególności – Test toksyną botulinową pozwoli zaoferować operację tylko tym pacjentom, którym pomoże.


Program diagnostyczny migreny składa się z trzech etapów:


Test toksyną botulinową naśladuje trwały efekt zabiegu i stwierdza czy pacjent kwalifikuje się do operacji. Pacjenci, którzy przez okres do ośmiu tygodni odczują ulgę od objawów migreny, będą uznani, za osoby kwalifikujące się do operacji.

Zabieg chirurgiczny polega na zmniejszeniu nacisku na gałęzie nerwów. Trwa on godzinę do półtorej. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym (uśpieniu) w warunkach szpitalnych. Pacjent po kilku godzinach wychodzi do domu / hotelu. Wizyta kontrolna odbywa się w dniu kolejnym. W czasie wizyty pacjent jest poinformowany odnośnie zaleceń pooperacyjnych. Od tego momentu może wrócić do domu. W okresie do 4 miesięcy po zabiegu dolegliwości migrenowe znikają lub bardzo znacząco zmniejszają swoje nasilenie i częstotliwość.

Zarezerwuj wizytę
Call Now Button