Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

Wideo - informacje o migrenie

Diagnoza – objawy migreny

Diagnoza migreny

Migrena to więcej niż zwykły ból głowy. Powyższy film prezentuje poszczególne kroki prawidłowego zdiagnozowania migreny oraz jej rodzaju. Obrazuje autorski program diagnostyczny, który obejmuje cztery kroki:

  • wypełnienie kwestionariusza,
  • konsultację lekarską,
  • Test botulinowy,
  • zabieg operacyjny.
Czytaj więcej

Test skroniowy

Jak przeprowadzić test skroniowy?

Test skroniowy – łatwy sposób na sprawdzenie, czy ból w skroniach jest szczególnym rodzajem migreny. Film przedstawia w jaki sposób w czterech krokach przeprowadzić go samodzielnie (znajdź tętnice koło ucha, umieść cztery palce na tętnicy, poczuj jak ból szybko ustępuje, a następnie powraca).

Czytaj więcej

Dowody naukowe na skuteczność chirurgicznego leczenia migreny

Film przedstawiający dowody naukowe chirurgicznego leczenia migreny

Pacjenci z migreną reagują nadmiernie na bodźce tak zwykłe jak np.: światło, hałas, zapach. Ból głowy, mdłości zmuszają pacjentów do spędzania wielu godzin w ciszy i ciemności. Film wprowadzający do historii medycznej, przedstawiający dowody naukowe dotyczące chirurgicznego leczenia migreny. Operacyjne leczenie migreny polega na zmniejszeniu ucisku na podrażnione nerwy (odgałęzienia nerwu trójdzielnego i potylicznego większego).

Czytaj więcej

Przed operacją migreny

Przygotowania do operacji

Film zawiera istotne informację dotyczące przygotowania pacjenta do operacji. Jeżeli Test z użyciem toksyny botulinowej przebiegł pozytywnie, wiemy że operacja zakończy się sukcesem. Pacjent, który zdecyduje się na zabieg, zostaje objęty pełną opieką przedoperacyjną i jest w ciągłym kontakcie z lekarzem prowadzącym.

Czytaj więcej

Rekonwalescencja po operacji

Pierwsze tygodnie po operacji

Po operacji możesz odczuwać pewne skutki uboczne, zwykle są one nieszkodliwe i szybko ustępują. Film zawiera informację dotyczącą pierwszych tygodni po operacji. W pierwszych dniach po operacji pojawi się obrzęk w okolicy oczu. Opuchlizna ustąpi samoistnie. Dodatkowo może odczuwać odwracalny brak czucia pomiędzy brwiami i górnymi powiekami, a także mrowienie skóry.

Czytaj więcej
Call Now Button