Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

O zabiegu leczenia migreny

Napad migreny dzieli się na cztery wyraźne fazy, które różnią się intensywnością w zależności od pacjenta i mogą się z czasem zmieniać.


Program diagnostyczny migreny składa się z czterech etapów:

  1. Faza ostrzegawcza (prodromalna)

    Kilka dni lub godzin przed napadem migreny osoba chora zaczyna odczuwać uczucie zmęczenia, poirytowania lub euforii. Bardzo często dochodzi do utraty lub zwiększenia apetytu oraz spadku zdolności radzenia sobie z codziennymi sprawami.

  2. Faza aury

    Dla około 15 % chorych migrena zaczyna się aurą. Ten etap charakteryzuje szereg objawów neurologicznych (objawy aury). Bardzo szybko zwiększają one swoje natężenie i trwają zazwyczaj od 30 do 60 minut. W trakcie nasilania się objawów neurologicznych pojawia się przeszywający ból głowy i napad migrenowy.

  3. Faza bólu głowy (główny napad)

    Faza bólu charakteryzuje się ostrym bólem głowy, któremu często towarzyszą takie objawy jak nudności, wymioty, biegunka. Ponieważ bardzo często bodźce sensoryczne, takie jak światło słoneczne czy muzyka, wzmagają ból, wiele osób zamyka się w ciemnych i wyciszonych pomieszczeniach. Bez leczenia ta faza zazwyczaj trwa od 4 do 72 godzin.

  4. Faza zdrowienia (postdromalna)

    W fazie postdromalnej objawy migreny powoli się cofają, jednak wielu pacjentów jest wyczerpanych, cierpi na wahania nastroju i może mieć trudności w koncentrowaniu się na powierzonych im zadaniach jeszcze przez dwa dni po ataku choroby.


Zarezerwuj wizytę
Call Now Button