Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

Przebieg leczenia

Przebieg leczenia migreny

Migrena czy nie migrena?

 1. Kwestionariusz

  To pierwsze pytanie, które zadaje Centrum Chirurgii Migreny przed podjęciem dalszych kroków. Pacjenci zainteresowani zabiegiem na migrenę powinni wypełnić kompleksowy kwestionariusz zawierający pytania dotyczące historii rodziny, objawów migreny, cech klinicznych, możliwych czynników wywołujące migrenę i częstości napadów, a także przegląd wszystkich leków i terapii, którym pacjent poddawał się do chwili obecnej.
  Kwestionariusz można uzyskać w Centrum Chirurgii Migreny lub ściągnąć z witryny internetowej.


  Kwestionariusz
 2. Wywiad i diagnozowanie pacjenta

  Po wypełnieniu kwestionariusza przez pacjenta wykwalifikowany lekarz przeprowadza z nim wywiad, w którym ustala, czy pacjent cierpi na migrenę i jeśli tak, to jaki jest jej rodzaj. Następnie wspólnie z pacjentem tworzy indywidualny i kompleksowy obraz cech migreny.

 3. Test z użyciem toksyny botulinowej

  Test z toksyną botulinową skutecznie symuluje trwały efekt zabiegu chirurgicznego, a w związku z tym określa, czy pacjent nadaje się, by przejść operację na migrenę, czy nie. Lekarz wstrzykuje toksynę botulinową typu A w okolice które pacjent rozpoznaje jako źródła bólu. Mięśnie rozkurczają się nie powodując dalszego podrażnienia nerwów, co pozwala uniknąć kaskady zdarzeń prowadzących do napadów migreny.

 4. Dziennik bólu

  W celu monitorowania powodzenia próby botulinowej pacjent jest proszony o prowadzenie dziennika bólu i objawów migreny przez osiem tygodni. Jeśli napady migreny w tym okresie zdarzają się dużo rzadziej i są mniej intensywne oznacza to że pacjent może zostać zakwalifikowany do operacji która przyniesie trwałą ulgę od objawów migreny.

 5. Zabieg

  Zabieg chirurgiczny odbywa się w szpitalu, zajmuje około 1,5 godziny Przeprowadzony jest w pełnym znieczuleniu i nie wiąże się z długim pobytem pacjenta w szpitalu po zabiegu. Tego samego dnia pacjent wychodzi do domu. Kolejnego dnia odbywa się wizyta kontrolna po której pacjent wraca do domu i poddaje się rekonwalescencji.


Zarezerwuj wizytę
Call Now Button