Witamy w Centrum Chirurgii Migreny

Sposoby leczenia migreny

Sposoby leczenia migreny

Większość pacjentów cierpiących na migrenę opracowało własne sposoby na zapobieganie oraz radzenie sobie z napadami choroby. Praktycznie wszyscy pacjenci sięgają po leczenie farmakologiczne- środki dostępne bez recepty oraz te przepisywane przez lekarzy – szczególnie tryptany. Są to leki powodujące powolną adaptację organizmu do dawek, czyli z czasem chory jest zmuszony brać większe dawki i częściej. Pacjenci także poddają się zabiegom medycyny naturalnej, alternatywnej, technikom relaksacyjnym, odizolowaniu się od bodźców zewnętrznych, takich jak światło, dźwięk czy zapach.

Centrum Chirurgii Migreny oferuje pacjentom zabieg chirurgiczny, który uwalnia ich od objawów migreny- bólu oraz całego zespołu objawów mu towarzyszących. Nasze podejście do leczenia migreny polega na obszernym programie diagnostycznym, zakończymy Testem toksyną botulinową. Test symuluje efekt zabiegu operacyjnego. Ponieważ operacja może pomóc około 60-70 procentom pacjentów jesteśmy w stanie zaoferować zabieg tylko tym pacjentom, u których Test zmniejszył częstość i nasilenie objawów w więcej niż 50 procentach. Oznacza to, że z zabieg będzie zakończony sukcesem.

Centrum Chirurgii Migreny w Warszawie na stałe współpracuje z Prof. Dr Thomasem Muehlbergerem, który zabiegi na migrenę przeprowadza od 25 lat. Dzięki swojej autorskiej metodzie uwolnił od migreny ponad 4 tysiące osób.


Zarezerwuj wizytę
Call Now Button